TYTUVĖNĖLIŲ DVARO PARKAS
 
Adresas: Tytuvėnėlių k.,
Tytuvėnų sen., Kelmės r.
Plotas – 5,5 ha.
 
Rašytiniuose šaltiniuose Tytuvėnėlių dvaras minimas jau 1796 m. 1923 m., išdalijus dvarą, šalia įsikūrė Tytuvėnėlių kaimas. Mišrus parkas įkurtas XIX a. prie Gryžuvos upės. Jis priklausė Römerių giminei, iš kurios yra kilę nemažai iškilių visuomenės ir kultūros veikėjų.
Parke vyrauja vietiniai medžiai ir krūmai. Čia dar gana daug senų galingų liepų, klevų ir kaštanų. Auga ir paprastieji uosiai, karpotieji beržai, paprastieji ąžuolai, paprastosios ievos, blindės. Yra išlikusi gana graži kaštonų, liepų ir uosių alėja. Iš parke augančių egzotinių medžių paminėtini paprastieji kaštonai, europinis maumedis, glaustašakis ąžuolas. Sovietmečiu senieji dvarvietės pastatai nebuvo tinkamai prižiūrimi, todėl sunyko.
Pastaraisiais metais parkas pradėtas tvarkyti, tačiau iš pagrindų neatnaujinamas, todėl pasmerktas toliau merdėti. Ypač liūdnai atrodo parko teritorijoje esantis sodas. Sovietmečiu ir pastaraisiais metais parko teritorijoje pastatyta keletas naujų pastatų, kurių architektūra visiškai nedera su parko aplinka.
Nuo 1958 m. Tytuvėnėlių parkas pradėtas saugoti valstybės. 1986 m. jis paskelbtas vietinės reikšmės gamtos paminklu.

 


© Regionų kultūrinių iniciatyvų centras

Tinklalapis atnaujintas 2014.08.03