Kultūra Istorija Kultūra Kalba Lankytinos vietos Vyskupija Literatūra Žemaitijos herbas
Tautosaka Naujienos Redaktoriaus žodis Archyvas Atsiliepimai
RodyklėĮ pradžiąInformacija

juodainiai

 
Juodainiai (Juodoniai) – Šilalės rajono gyvenvietė prie Laukuvos–Tverų kelio, 5 km į šiaurės vakarus nuo Laukuvos. Šiose apylinkėse yra XI–XII amžių alkviečių, kapinių, kuriose ilsisi karų su švedais metu žuvę kariai.
Rašytiniai šaltiniai liudija, kad Juodainiai apie XIV–XVI a. priklausė bajorui Juodžiui. Pagal šio bajoro pavardę pavadinta ir gyvenvietė. Čia yra ir Juodės kalnas (kalva). Pasakojama, kad Juodį į nelaisvę paėmė kryžiuočiai. Žmonės, įamžindami jo atminimą, supylė šį kalną ir jį Juodžiu pavadino ir kasmet jį padidindavo. Taip ta kalva ir Mankiškės kaimo ribas peržengė.
Netoli Juodainių yra ir daugiau kalvų, kurios milžinkapiais vadinamos – Gaidžiokalnis, Gedvilo guzikas, Jakštienės milžinkapis,  Karoblos kalnas, Skruzdkalnis,  Žvirgždkalnis. 
Vietovės čia kalvotos, miškingos, seniau jų būta ir pelkėtų.
Kunigaikščiai Oginskiai šiose apylinkėse šeimininkavo nuo 1820 metų. Iki mūsų laikų išliko Rietavo urėdijai priklausančioje teritorijoje kai kurie Oginskių nutiesti keliai, statyti miškų prižiūrėtojų nameliai, vienintelė Lietuvoje koplyčia su mišką nuo vagių saugoti turėjusiais šventaisiais.
Gyvenvietėje veikia Laukuvos gimnazijos skyrius.
 
Pagal literatūros šaltinius parengė Danutė Mukienė

 


© Regionų kultūrinių iniciatyvų centras
Tinklalapis atnaujintas 2014.09.28 .
Pastabas siųskite adresu: zemaiciu@gmail.com

Istorija Kultūra Kalba Lankytinos vietos Vyskupija Literatūra
Tautosaka Naujienos Redaktoriaus žodis Archyvas Atsiliepimai
RodyklėĮ pradžiąInformacija