Į pradžią

"ŽEMAIČIŲ ŽEMĖ", 2002 m. Nr. 1

KULTŪRA IR PAVELDAS EUROPOJE
 
Europos kultūros konvencija: veiklos vadovas
Ši Konvencija apibrėžia Europos Tarybos veiklos, skirtos švietimo, kultūros, paveldo, sporto ir jaunimo problemoms, pagrindus. Ją įgyvendina Kultūrinio bendradarbiavimo taryba (CDCC) ir Kultūros fondas.
Europos kultūros įvairovė ir savitumas
Įvairovė yra Europos kultūros turto pagrindas, ji sudaro visų mūsų bendrą paveldą ir yra mūsų vienybės pagrindas.
Europos Tarybos kultūros programos tikslai: propaguoti ir vystyti Europos daugiaaspektį kultūros savitumą; ieškoti atsakymų į klausimus, su kuriais susiduria Europos visuomenė.
Kultūros politika ir veikla
Europos nacionalinės kultūros vertinimo politikos programa siekia apibendrinti įvairių šalių patirtį bei pasimokyti iš jų klaidų ir pasiekimų, išsiaiškinti analogiškas, panašių sprendimų reikalaujančias problemas. Jau susipažinta su kultūros politika Austrijoje, Italijoje, Nyderlanduose, Prancūzijoje, Suomijoje, Švedijoje, Bulgarijoje, Estijoje, Lietuvoje, Rusijoje ir Slovėnijoje ir kt.
Kultūrinės veiklos regioninis mastas
Nors projektas „Kultūra ir regionai” baigėsi dar 1991 m., ir 2001 m. funkcionavo Europos specialistų rengimo centrų tinklas ir kultūros administratorių išvykoms skirtų stipendijų sistema. Be to, Europos Taryba remia tarpregionines meninio bendradarbiavimo iniciatyvas ir skatina Europos meno ir kultūros struktūrų bendradarbiavimą, kuris užtikrina galimybę bendrai svarstyti pagrindinius Europos kultūrinės politikos klausimus.

© Žemaičių kultūros draugijos redakcija
Tinklalapis atnaujintas 2014.07.29 .
Pastabas siųskite adresu: samogit@delfi.lt

Istorija Kultūra Kalba Lankytinos vietos Vyskupija Literatūra
Tautosaka Naujienos Redaktoriaus žodis Archyvas Atsiliepimai
RodyklėĮ pradžiąInformacija